Skip Navigation Links
Türkçe » Haber : KDP birlik insiyatifi Urfa toplantısı (14 haziran 2015)
 
KDP birlik insiyatifi Urfa toplantısı (14 haziran 2015)
2015-06-17 09:41
MediaKurd > info@mediakurd.com
17/6-2015-Urfa
14-06-2015 Günü kürdistan demokrat partisi birlik insiyatifi komisyonun Urfa’da yapmış olduğu toplantısı geniş bir halk kitlesi ile gerçekleşti.

Toplantıda Kuzey Kurdistan Demokrat Partisinin parçalanmışlığı ve genelde ulusal demokrat hattin parçalanmışlığı, katılımcılar tarafından dile getirildi.Katılımcılar, birliğin sağlanması hususunda görüş ve düşüncelerini geniş bir şekilde dile getirildiğine dair bir kere daha tanık olduk.

Bu toplantıda çok değerli kürt kanaat önderleri,siyasi şahsiyetler,siyasi parti temsilcileri,Güney/batı kurdistandan PDK-S temsilcileri,muhafezakar kürt şahsiyetleri,NÜBİHAR temsilcileri ve Kurdistanın değerli halk ozanı Şivan Perverin değerli babası amcamız ‘da aramızda bulunmuşlardır.

Değerli Katılımcılar tarafından birliğin sağlanmasına öncülük eden,KDP Birlik insiyatifinin halkla yapılan bu dayanışma toplantıları çalışmalarına verdikleri desteğini, diğer bölgelerde yapmış olduğumuz toplantılarda olduğu gibi Urfa’da verdikleri bu desteğe tanık olduk.
Kuzey Kurdistan Demokrat Partisi birlik insiyatifi olarak,tabanda ulusal ve demokrat çizginin birliğinin sağlanması, pekiştirilmesi çerçevesinde halk ile dayanışma toplantılarımızı hiçbir engel tanımadan bu kutsal çalışmalarımıza devam edeceğiz .

Urfa’da KDP birlik insiyatifinin bölge toplantısına katılan değerli katılımcılarının siyasi parti temsilcileri,kanaat önderlerinin bizlere verdikleri bu desteklerinden dolayı hepsine saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

KDP BİRLİK İNSİYATİFİ KOMİSYONU