Skip Navigation Links
Türkçe » Haber : BASINA VE KÜRT KAMUOUYUNA
 
BASINA VE KÜRT KAMUOUYUNA
2015-06-25 23:28
MediaKurd > info@mediakurd.com
25/6-2015 Kurdistan
25-06-2015 günü sabahın erken saatlarında yine kürdistan kan ağlamıştır.Kürt milleti yine kobane katilami için kan ağlamıştır.

Vahşi terörist daiş yine kobane ve köylerine Özgür suriye ordusu ve YPG nin üniformalarıyla evlere baskınlar yapılarak çoluk çocuk yaşlı genç demeden insanlık dışı ve hain bir saldırı ile büyük katilam yapmıştır.

Bu katilamda yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet,yaralılara acil şifaler diliyoruz.

Kürt milletine başsağılığı diliyoruz.Bu vahşi saldırıyı yapan vahşi terörist Daiş i işgal güçleri vebölgesel müttefikleri ni ,işbirlikçilerini yardım ve yataklık edenleri ,destek sunanları şiddetle lanetliyoruz.
Kürt milletinin düşmanları bunu bilmelidir’ki bu hain ve insanlık dışı saldırılar ve katilamlar özgür ve bağımsız Kürdistan mücadelesinden kürtleri asla vazgeçirmeyecektir.Terörist Daiş örgütü ve müttefikleri ergeç aktıkları Kürt kanında boğulacaktır.
Kürt milletinin kendi coğrafyasında özgür yaşamasına tahammülü olmayan terörist vahşi Daiş ve işgal güçleri ve bölgesel müttefikleri, karanlık güçlerin Kürt kanını dökmekten geri durmadığına bu kobanedeki katilama bir kere daha şahitlik ediyoruz.

Vahşi terörist Daiş ve bölgesel müttefiklerinin güney kurdistan ve güney/batı kurdistana olan bu saldırıları kuşkusuz tüm kürt milletine yapılan saldırıdır.Kobane’deki bu vahşi Saldırının sonucu karşılaştığımız manzara Kurdistan topraklarını işgal eden devletlerin vahşiliklerinin tazehurüdür.
Bilinmelidir ki bu saldırılar Kürt milletini hak ve özgürlük mücadelesinden vazgeçirmeyecektir.

‘’Bunu tüm kürt milleti parti ve örgütleri bilmelidir’ki kürtlerin birliği sağlanmadıkça ulusal varlığımıza coğrafyamız kurdistana karşı terörist vahşi Daiş ve işgal güçleri, bölgesel müttefikleri n desteğin de,tüm kürdistan parçalarında çok kobanelere tanık olacağız.’’

Bunun için yine birlik çağrımızı tüm kürt partilerine haykırıyoruz.

Birliğimizi zaman geçirmeden sağlamalıyız.’’Yarın geç olabilir.’’

Ahmet Acar
KDP BİRLİK İNSİYATİFİ KOMİSYONU SÖZCÜSÜ